Keele nõrkus 05.07.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kirjutan Teile seoses muret tekitavate sümptomitega. Olen 30-aastane naine, ärevushäire ca 15aastat. Sümptomeid olnud igasuguseid, aga nüüd paneb väga muretsema. Eelmine suvi oli mul puuk, tehti analüüsid verest, IgM piiripealne. See aasta lasin ennast vaktsineerida puukentsefaliidi vastu. Peale teist süsti tekkis selline imelik tunne keeles, et söömise ajal tekib keelde nõrkuse või spasmi tunne. See tunne keele neelu osas, annab tunda lõua all. Ja veel on kael väga nõrk ja esineb valusid kaelas (röntgen näitas kaelal väikest küüru). Lasin teha uued analüüsid entsefaliidile, IgG posit ja IgM piiripeal jälle. Igaljuhul sain ravi (B-vitamiini süstid, veel mittesteroidset põletiku rohtu süstina ja Doxilani ja Zyrtecit. Natuke läks paremaks, aga päris ära halb enesetunne pole läinud ja söömise ajal olukord päris jama, sest hirm sees. Kas võib olla mul see söömisprobleem ärevushäirest või entsefaliidist, ise kahtlustan juba ajukasvajat. Vahel olen pannud tähele ka, et kui midagi ütlen, siis ei tule nagu sõnad suust välja, see sümptom ka samal ajal tekkinud. Kasutan ka antidepressante (vahepeal oli Ctalopram-teva, aga see ei sobinud, praegu Flux). Loodan, et oskate mu kirjale vastata. Aitäh.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui vaevused tekkisid kohe peale teist süsti, võib see tingitud olla reaktsioonist vaktsiinile. Mõne nädala või kuuga peaks kõik mööduma. Kui probleem püsib, tuleks kaaluda antidepressandi vahetust.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos