Käed ja jalad paistes 25.06.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Sõrmed ja randmed paistes, hüppeliiges paistes - liikumine raskendatud. Erinevaid liigutusi väga raske sooritada - näit. kükkis pea võimatu olla jne.

Kõik algas sellest, et vasaku käe sõrmed hakkasid halvasti liikuma (s. t lisaks "suri" kogu aeg veel öösel ära) - käik ortopeedile - karpaalkanal pisut umbes, elage edasi! Seejärel järk- järgult parem labakäsi koos randemga paistes ning kohe lisandusid ka hüppeliigese paistetused. Reumatoloogi juures käidud - reuma näitajad korras. Tehtud ühele käele EMG uuring ja magenttomograafia (paremale randmele)...keegi ei leia midagi. Hekel on asi nii kaugel, et liikuda raske - kuna jalad väga valusad, samuti sõrmed nagu oleks juba väheke kõveras - valus liikgutada - randmed paistes. Enam ei oska kellegi poole pöörduda, mure on suur, sest olen veel tööl käiv inimene. Lugupidamisega vastust ootama jäädes!
Ehk on neuroloogia see valdkond, mis mind aidata saab?P.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Karpaalkanali sündroomi korral surevad hooti sõrmed - põhjuseks surve käenärvile käe vale asendi korral kitsa randmekanali tõttu. Ei see ega ka muu neuroloogiline haigus ei põhjusta turseid jäsemetel ega liigestel, samuti liigestevalusid ja jäikust. Saatke küsimus reumatoloogile.

Dr. Ain Pajos