Peavalu 21.01.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Austatud dr. Ain Pajos!

Umbes poolteist nädalat olen kannatanud peavalu all. Alguses oli valu tugevam ja häiris (valu oli otsaees ja ka kuklapiirkonnas). Võtsin valuvaigistit (ibuprofeeni), kuid see oluliselt ei aidanud ja ma ei poolda ka tablettide võtmist. Mõtlesin, et küll valu läheb üle, aga ei. Olen 22 aastane naine. Praegu ikka tunnen sellist nõrka ja pidevat valu, pea oleks nagu uimane ja samas tunnen pinget. Ma ei taipa, millest see on. Novembris oli mul põsekoopa põletik ja siis ka pea valutas, kuid siis loklaliseerus valu nina- ja põsekoopapiirkonnas, viimased kaks kuud pole mul nohu olnud. Mul on ka kerge palavik - 37. Kas pean kiirustama arsti vastuvõtule? kas nt see, kui olen pead (kukalt) ära löönud u kuu aega tagasi (või vähem) võib tekitada peavalu?

Ma pole varem peavalude all kannatanud, sellepärast teeb se mulle muret.

Teid ette tänades

Liisa

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hea Liisa

Tegemist võiks olla suure kuklanärvi ärritusega mille puhul valu tavaliselt kiirgub samapoolselt lagipähe, otsmiku piirkonda ja vahel ka silma taha. Seisund ei ole elule ega tervisele ohtlik, vajab aga sageli korralikku ravi.

Soovitan massaazi kaela ülaosale ( tõenäoliselt üsna valulik).

Valude püsimisel on vajalik visiit neuroloogi juurde.

Dr. Ain Pajos