Ärevushäire 30.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Paar kuud tagasi katkes mul rasedus, oli väga suur verejooks ja tekkis aneemia. Sain rauatablette. See oli väga suur üleelamine minu jaoks, siis tekkis mul käte-jalgade tuimus, õhupuuduse tunne, käisin EMO-s, diagnoosiks pandi äge ärevushäire. Võtsin massaažikuuri, kui selle järgi jätsin, tekkis hommikuti tunne, nagu jalge all kõiguks (sõidaks rongiga), arst määras Xanaxi, natuke võtsin, siis läks paremaks. Magada saan, tööl käia samuti. Nüüd mingi aja eest tuli kogu see juhtum mulle uuesti meelde ja tekkis jälle selline ärevus sisse, mure oma tervise pärast. Hakkasin uuesti tarbima Xanaxit (0,25 mg hommikuti), perearst küll hoiatas, et seda ei tohi pikalt võtta, tekitab sõltuvust, seega tarbin teda vähe. Ilmselt peaksin läbi tegema kuuri? Kui pikalt peaks kuur kestma (0,25 mg võtan mul kohe hommikuti enesetunde paremaks, nagu polekski midagi)? Kas massaažikuuri võiks jätkata? Kas Magnevit vitamiine võib profülaktikaks tarbida? Samas kui võtan paar lonksu doppelherzi, siis tunnen nagu kaoks ka tasakaaluhäire. Võib olla väike vereringluse häire?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Xanax on mõeldud lühiajaliseks tarvitamiseks, et seisundist välja tulla. Pikaajalise ravi jaoks kasutatakse erinevaid antidepressante. Massazist ega Magvitist ei ole kestvat abi.
Tulge vastuvõtule.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos