Kas botoxi süstid aitavad migreeni vastu? 27.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen lugenud, et botoxi süstidega on võimalik ravida migreeni. Kas kusagilt oleks võimalik lugeda konkreetseid kommentaare inimestelt ja kui tõenäoline see on, et need aitavad. Mis arv annus keskmiselt selleks arvestada tuleb, tean, et üks annus maksab ca 6 eur? Kui pikk on selline protseduur ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreen on pärilikult kaasa antud kalduvus hootisteks peavaludeks. Välja ravida seda ei saa. Botox i süsted nn triggerpunktidesse halvavad skalbilihased ja väldivad mõneks ajaks lihaspingeid vähendades peavalu. Ravitulemused on erinevad ja ette kindlust raviefektis ei ole. Ka annused erinevad sõltuvalt meetodist. Tallinnas teostatakse süsteid PERH is. Võtke ühendust neuroloogia osakonnaga.