Valutava ja nõrgad põlved ning käed. 18.04.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Ma sain eelmisel aastal puugilt borrelioosi, siis kuu aega pärast nakatumist võtsin arsti välja kirjutatud rohtu 2 nädalat Doxy-M (1*2). Kui olin rohud ära võtnud, olid valud põlvedest ja kätest kadunud ainult kuu aega. Ja siis hakkasid vaikselt valud tagasi tulema, puugist on tänase seisuga möödas 6 kuud. Põlved ja randmed valutavad järjest rohkem. Täna on juba põlved nii haiged, et kõndida peaaegu ei saa ja ei jõua ka. Kui püsti tõusen, siis hakkavad juba jalad värisema ja pean istuma. Kuu aega tagasi käisin neuroloogi juures. Mingeid analüüse ei tehtud, sest ta ütles, et siin pole tegu neuroloogilise haigusega. Siis kuu aega tagasi käisin ka reumatoloogi vastuvõtul, ka seal analüüse ei tehtud ja tema ka reumaatilist haigust ei diagnoosi. Minul aga ikkagi põlved valutavad ja järjest hullemaks asi läheb. Täna siis juba raske liikuda. Minu meelest on põlvedel punased laigud. Vasak käsi on tuim ja käel punased laigud ka. Käsi ei tööta. Eile kui väljas jalutasin, tulid punased laigud käel eriti nähtavale. Arstid väidavad, et kui olen puugi vastu rohtu saanud, siis ei saa see olla ka borrelioos. Aga mis mul siis viga on ja valud järjest suurenevad ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleem on tõsine. Tuleks veelkord korrata borrelioosi analüüse - soovitavalt nakkushaiglas (Merimetsa). Kuna valutavad liigesed, siis peaks probleemiga tegelema reumatoloog, kes teeb ka vajalikud analüüsid. Vahetage reumatoloogi.

Dr. Ain Pajos