Aju kahjustus 08.03.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on mure, ehk siis arsti poolt kirjutatud tekst, millest ma ei saa mitte kui midagi aru. Tegelikult sooviks, et te kirjutaksite lahti inimese keeles, mida see tähendab :
traumaatinen takakuopan komplisoitunut kallomurtuma ja oikean orbitan katon mediaalinen murtuma, kontuusio-hemorragiaa, fontaalinensubduraalihematooma, corpus callosumin vauri.
Kahjuks on see küll soome keeles, kuid mind huvitavad need võõrsõnad rohkem, sest need on need, millest ma aru ei saa. Loodan, et te saate mind aidata või oskate mulle soovitada raamatut või mingit muud kohta, kust on võimalik saade nende sõnade kohta infot.

Ettetänades,
M.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on traumaatilise komplitseeritud luumurruga mis ulatub tagumisse koljukoopasse, lisaks parema silmakoopa lae luumurd, ajukoe põrutus - verevalumid, otsmikupiirkonna kõvakelme alune verevalum ja ja sügav ajusisene kahjustus. Tegemist on väga raske ajukoe mitmese kahjustusega, millest võivad tuleneda erinevad probleemid.

Dr. Ain Pajos