Valus jalas, peas 16.12.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 27-aastane naine. Laps 3 aastat. Mul on selline probleem:
hakkas juba u. 1 aasta tagasi. Parempoolne keha nõrkus (parem käsi ja jalg). Umbes 4 kuud peale seda, ühel öösel hakkasid valutama jalad (ülemine osa), terav valu. Peale seda jalas on kivine tunne, sõltumatu sellest, kas magad või lähed. Nägu jääb tummaks. Keeles on tunne, et see on aeglane, väsine.

Ühel päeval magamise ajal higistasin palju ja peale seda valu korraga jalas läks ära.
Umbes 2 kuud oli kõik korras, aga hakkas siis pea valutama (käib ringi, iiveldus). Praegu pea ei valuta, aga hakkasid jalad jälle valutama. Aga praegu valu on allosas (säär). Tunne, et jalad on kogu aeg väsinud, kogu aeg tahan ainult istuda, kui liigun siis veel hullem. Sääres on selline tunne, et kuskil sees on sinipäkk.

Olen käinud neuroologi ja reumatoologi juurde. Proovisin erinevad arste. Kõik ütlevad, et kõik on korras, aga ikka jalad valutavad, et ei saa normaalselt elada, jalutada lapsega, tegeleda spordiga jne. Tõsine probleem, ka kestab kaua aega, olen väsinud sellest.

Tegin sellised uuringud:
kaela MRT
pea MRT
Kontrollisin närvid jalgades (impulsiga, ei mäleta, kuidas täpsemalt seda nimetatakse)

Kõigi uuringute vastused on, et kõik on korras.

Praegu ei tea, kuhu pöörduda, mille arsti juurde veel minna ja mis uuringud teha. Äkki pakkute, mis on võimalik probleem ja soovitate mingit uuringut või kliinikut, kus tegeletakse sellega (võib-olla era oma).
Perearst ütleb, et mul on depressioon, aga see on võimalik mingi juhul, aga ainult sellepärast, et mul on juba tükk aega selline probleem ja keegi ei saa mulle aidata.

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna kõik uuringud on korras, erinevad probleemid aga püsivad, on võimalikud kesknärvisüsteemi regulatsioonihäired seoses kroonilise ärevusega. Tulge vastuvõtule.
tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos