Halb enesetunne ja pearinglus 07.10.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on üks mure. Nimelt, üks hommikul kiiruga ärgates jooksin kööki süüa tegema, kuid mõne minuti pärast tundsin kuidas süda läks pahaks, pea hakkas ringi käima, nahk muutus külmaks (külm higi) ja kõrvus hakkas kumisema. Läksin suurde tuppa pikali natukeseks, arvates, et kõik möödub. Olin siis natuke pikali ja läksin uuesti kööki ja kõik kordus jälle samamoodi. Nüüd läksin pikemaks pikali, kartes, et uuesti juhtub nii. Pärast seda oli kõik korras. Samad probleemid ilmnevad ka siis, kui käin näiteks liiga kuuma duši all või vannis. Ühel korral hakkas halb ka pärast toidukottide vedamist kolmandale korrusele.
Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla minestuse eelse seisundiga. Tavaliselt piisab kui heita pikali. Aastatega need seisundid tavaliselt vähenevad. Kui on esinenud aga teadvusekaotuse hoogusid ja tõmblusi jäsemetes, tuleks tulla uuringutele ja konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591