Puukborrelioos 24.09.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Poolteist kuud tagasi avastasin punase täpi käe peal ning kolleegide soovitusel pöördusin arsti poole. 20.09.2010 teostati analüüs ning tuvastati minu veres Borrelia lgM - 200 ning Borrelia lgG - 103.459. Kahjuks minu perearst oskas ainult öelda, et olen puukborrelioosi haige ja kirjutas välja tabletid, mida ma ka manustan.
Analüüside järgi kuivõrd tõsine on minu tervise olukord?
Mul on peavalud, mida ammu pole olnud, kuid analoogsed peavalud olid aasta või rohkem tagasi. Seoses nende valudega olen korduvalt pöördunud kaebustega perearsti poole, kuid kahjuks siiani nende valude põhjus jäi minu jäoks saladuseks. Kas minu analüüside järgi võib oletada, et seda haigust ma olen ka varem põdenud ning seepärast olid neid peavalud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Veres jäävad puukborrelioosi näitajad positiivseteks paljudeks aastateks ja seetõttu ei saa kindlalt väita uut haigestumist, kui varasemast on puugihammustus teada. Küll aga on kahtluse korral mõistlik teha läbi antbiootikumid kuur võimaliku uue haiguse tõrjumiseks. Peavalu esineb paljude erinevate haiguste korral ja põhjuse selgitab tavaliselt neuroloog.

Dr. Ain Pajos