Prolapsus L5/S1. Radiculopathia S1 sin. 10.09.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Haigestusin 25.06.2010 aastal tugeva nimmevaluga, mis kiirgus vasakule tuharapiirkonda, säärde, kanda. Lisaks tuimus labajala välisküljel. Olin ravil IVKH-s 15.07-26.07. Kaasuvana paremal tuharapiirkonna abstsess, mis tekkis kuumast suvest ja pikkast lamamisest. Vere põletikunäitajaid ei saadud pikkalt normi piiresse. Peeti iseenesest mõistetavaks, et paise oli ka halbade verenäitajate põhjuseks. Haiglas viibides sain ravi ja selle tulemusena vereanalüüsides põletikumarkerid normalisserusid. IVKH sain järgmiseid ravimeid: Dolmen, Tramadol, Celebrex, Lyrica, Ciprioli, Unasyni, ja haava, puhastamist ja sidumist. Kuna olin juba kuu lamanud ja paranemist polnud märgata - valud püsisid ja enamiku päevast lamasin, siis 28.07.2010 opereeriti L5/S1 mahukas vasakpoolne diskiprolaps. Tänaseks on haav täielikult paranenud ja samuti on paranenud täielikult abstsess. Jala ja tuhara valulikkus mõõdukas. Kuid juba kuu aega vahelduv palavik 37,2-37,4, algab hommikul pärast kella 10,00 külmavärinatega ja möödub kusagil kelle 21,00 õhtul. Enesetunne väga halb, pearinglus, väsimus, isutus. Esmalt vastas mind opereerinud arst perearstile, et kuna mul sisemised õmblused, siis pole midagi, niidid sulavad. 03.09.2010 tegi perearst uued vereanalüüsid ja taas näitajad normipiires. Samuti tehtud kopsupilt. Kuid palavik püsib. Kületanud pole. Kas tegemist võiks olla üldise kurnatusega, võtsin kuuga alla pea 10 kilo? Või millise arsti poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole neuroloogilise probleemiga. Tuleks pöörduda oma raviarsti poole haiglas.