Pearinglus, valu paremas silmas 16.07.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 43-aastane, põen hüpertooniat (alates 2005.aastast tarvitan Cardace´t), olen põdenud müokradiiti (1983,1993 kuid viimased aastad pole vaja olnud isegi profülaktilist ravi), on probleeme kõrgenenud kolesterooliga, kaelalülid on kulunud (täpset diagnoosi ei mäleta). Ärkasin täna öösel mingil põhjusel üles ja pea käis kohutavalt ringi, proovisin asendit muuta, ei midagi. Tõusin istuli, pea käis ikka ringi ja paremasse silma lõi äkiline valuhoog sisse. Üles tõustes ja liikudes oli veidi parem, aga pearinglus ei kadunud. Nägu oli kaetud külma higiga ja süda oli paha. Istudes sain vaadata vaid otse enda ette, siis ei käinud pea eriti ringi, aga iiveldustunne ei kadunud. Ja nii kestis see paar tundi, enesetunne paranes kui mingil hetkel ajal hirmsasti öökima, samas ei oksendanud. Proovisin vererõhku mõõta, aga iga kord sain erineva tulemuse ( ülemine 130-170 )Hommikul ärgates oli enesetunne parem, pearinglus oli peaaegu kadunud. Samas tunnen oma paremat silma, millesse lõi valu lausa füüsiliselt (raske kirjeldada)- silm on nagu pinges, tahaks kogu aeg silma puutuda, vahepeal oli pinges ka pea silma läheduses ja parema käe sõrmed surisesid. See aga läks üle. Töö juures olin nagu sassis, ei suutnud meenutada ühte numbrikoodi, mida igapäev mitu korda kasutan. Jäänud on selle silma "tunnetamine" ja väike pinge kuklas. Peavalu on mul üldiselt väga harva, ma ei suitseta, ei tarvita alkoholi. Kael ei ole ka hetkel kõige kehvemas seisus, seda olen aastatega õppinud tundma ja vajadusel tarvitan fastum geli (kui lasen õige hetke mööda, hakkab vererõhule mõjuma). Rääkisin ka perearstiga, tema arvas, et kuumaga tunnevad end paljud praegu väga halvasti ja mina kuulun sellesse riskigruppi. Millega võiks tegu olla? Kas peaksin pöörduma neuroloogi poole?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist nn. healoomulise asendivertigo atakiga. Põhjuseks on häire sisekõrvas oleva tasakaaluorgani talitluses. Häire möödub tavaliselt ise, vahel on vaja aga arstil sooritada teatud manöövreid peaga et pearinglus mööduks.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos