Halb enesetunne solaariumis ja peavalud 04.04.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Käisin eile solaariumis ja juhtus selline asi, et umbes 4 minutit enne seansi lõppu hakkas pea ringi käima ja õhku nagu polnud. Mõtlesin, et saan hakkama ja olen lõpuni ära. Lõpuks enam ei suutnud ja minut enne lõppu tulin ära ja tahtsin ruumis asuvale pingile istuda. Sinna aga ma ei jõudnudki, sest pea hakkas meeletult ringi käima ja süda peksles ja silme eest kadus pilt ära. Kui silmad lahti tegin, olin maas pikali...pea käis ikka ringi ja süda oli ka paha ja väga kuum oli. Hiljem kodus olles oli enesetunne ikka sant ja uimane. Olen käinud varem solaariumis ja kunagi ei ole midagi sellist juhtnunud. Ma ei osanud midagi sellist oodata, sest kõik oli tavapärane. Küll on aga sama situatsioon olnud, kui olen käinud liiga kuumas saunas või vannis - pea hakkab ringi käima, vahel kõrvad kumisevad ja süda on ka paha. Lisaks sellele on juba viimased paar kuud probleemiks peavalud. Vahel olen valuvaigistit võtnud, teinekord ootan, kuni üle läheb.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla minestusega seoses nahaveresoonte laienemisega. Mõnel inimesel on selleks eelsoodumus. Võiksite külastada perearsti ja teha EKG uuring. Kui seal kõik ok, tuleb kaalumisele aju uuring EEG.
Dr. Ain Pajos