Laeval kõikumine 16.02.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen/olin (nüüd vähem) krooniline muretseja, minu suurim hirm on muutused ja siis see tuligi(töövärk). Olen üsna liikuv inimene, tegin palju sporti - tundsin pärast 10 km. kõndi ja siis 2km ujumist, pluss tugev saun, et oli kuidagi ikka imelik olla, pingutasin üle, tundsin liblikat ujudes, kuidas tekkis happniku puudus...ei aga ikka edasi, sealt sauna j.n.e loll ikka...füüsiline ja vaimne ülekoormus?
Järmiste päevadel hakkas vaikselt seesmiselt kõikuma (nagu oleks kõikuval laeval): sa käid otse, aga seesmiselt kõigub, algul vähem ja siis rohkem, tööl oli endiselt väga pingeline, käisin tööl edasi ja mõtlesin, et kui kukun kokku, siis kukun. Pävade jooksul läks aina hullemaks. Kuu aja pärast seesmine võnkumine taandus vähemaks, kohe kõvasti vähemaks, rõõmustasin, et ehk viimaks lähebki kõik täiesti üle, aga võta näpust, nüüd on kogu see väiksema võnkumisega edasi kestnud (kokku 2 kuud), kui ärritun/närveerin
tuleb jälle selline väiksem võnkumine. Nüüd juba närveerin, et mis värk see ikka on, kas peaks psühhiaatri poole pöörduma või neuroloogi juurde? Kunagi olid mul paanikahäired ja siis uuriti pea risti-põiki läbi, kõik korras, aga tean, et hävitan ennast stabiilselt närveerimisega/ muretsemisega. Tean, et teen liiga palju tööd ka.
Muid kaebusi pole, söön ja magan hästi, iiveldusi ka pole, kuskilt ei valuta, tasakaaluhäireid ei ole, kui panen silmad kinni ja puudutan nina siis läheb sõrm vasta nina, tasakaalu pean hästi. Lugesin, et sisekõrvas on tasakaaluorgan, mis võib paigast minna, aga kuidas siis uuesti tasakaal saavutada? Kui vabadel päevadel olen rahulikult, siis peaaegu pole üldse seda nii öelda laval kõndimist, aga pingelistel hetkel tunnen, et jälle nagu oleks. Tean, et olen ülitundlik inimene ja mõtlen liiga palju, aga ei oska teistmoodi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

tegemist on ärevushäire ja depressivse seisundiga. Ravi määravad nii neuroloog kui ka psühhiaater.
Dr Ain Pajos
tel. 6 748 591