Valud kaelas ja kehv enesetunne 19.11.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Viimased 2,5 kuud on enesetunne olnud suht kehv - on esinenud ärevus -ja paanikahood, peas on olnud survetunne, kõrvad on lukus olnud, kuid mitte viimased 2-3 nädalat.

Umbes kuu aega tagasi käisin jõusaalis kangi tõstmas ja arvatavasti venitasin midagi paigast ära. Alguses oli kaelas nagu närvivalu, siis nädala möödudes hakkas lisaks pea valutama. Närvivalu annab eriti tunda, kui vajutada kuklas olevate kaelasoonte peale. Peas on selline pulseeriv valu ja mis kõige hullem, vahepeal oli peanahk pealae ja vasaku pea poole pealt isegi väga õrnalt katsudes hästi valus. Nüüd viimastel päevadel on peavalu ära kadunud või esineb hästi korraks, aga peanahk on pealae pealt ikka valus, kuid pole enam nii väga hull. Samas jälle oleks nagu pealael, natuke otsaesise poole surumistunne. Samuti on närvivalu kaelas ja kael kange. Igaks juhuks mainin veel ära, et umbes 2 kuud tagasi käisin karusselli peal sõitmas, kus anti selline vunk sisse, et kaelas käis mingi raks läbi ja peale seda oli kael 2 päeva kange ja valus.

Lisaks sellele on viimased poolteist nädalat olnud pidevalt iiveldustunne ja paar korda olen isegi oksendanud. Olen väsinud ja söögiisu absoluutselt pole. Olen ennast kraadinud, näiteks eile õhtul oli palavik 37.0, täna hommikul 36.1. Väike palavik on suht tihti. Iiveldus kaob ja enesetunne läheb justkui paremaks kui võtan Paramaxi või Panadoli.

Silmad on valgustundlikud, arvuti ees saan olla tund aega, kui silmad enam ei suuda monitori vaadata. Väsivad ruttu ära ja lähevad punaseks. Kõrvad on müratundlikud.

Perearst on teinud vereproovid, need olid korras, välja arvatud toksiini kõrge näit, mis on tingitud mandlipõletikust vms. See oli kõvasti üle normi (norm 200, mul 1500). Ometi on mandlid ära lõigatud 2 aastat tagasi. Täna käisin andmas puukentsefaliidi proovi, kuigi ühtegi puuki pole endal avastanud.

Lisaks olen teinud EKG-d + südamemonitooringut, kuna vererõhk on piiripealne või natuke üle selle. Need olid korras. Olen teinud ka kuulmistesti ja kõrvadega on kõik korras.

Perearst kirjutas antidepressante Coaxil 12,5mg (võtan ühe tableti päevas) ja südamearst Atacandi (võtan pool tbl päevas)

Lisan veel, et kogu selle aja on kaka olnud ühte värvi helepruunikas ja paberi peale jääb märg nagu oleks kõht lahti.

Tundub, et perearst mingit tarka nõu ei oska anda, laiutab ainult käsi, et tema ei tea, milles probleem on. Kuna nii on suht raske elada ja tööl käia, siis äkki oskate soovitada, kuhu oma murega pöörduda võiks. Tahaks normaalse inimese moodi elada.

Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla depressiivse seisundi ja ärevushäire põhjustatud kaelalihaspinge ja muude vaevustega. Kuna alles alustasite ravi, soovitan jätkata 4-6 nädalat. Kui seisund ei parane, soovitan tulla konsultatiivsele vastuvõtule.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos