Ajuvähk ja selle opereerimise tagajärjed. 07.10.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure, mu tädil avastati kaks nädalat tagasi paremas ajupoolkeras kanamuna suurune kasvaja, mis hiljem saadi teada et on kaugelearenenud vähk. Tädi oli terve muidu ainult kaebas peavalu aegajalt. Reedel oli operatsioon ja parem ajupoolkera eemaltati täielikult. Mis ülesandeid see poolkera täitis ja kuidas see op talle mõjuda võis? Kas ta jääb nüüd vigaseks või on tal ka paranemislootust?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Eeldatavasti on tagajärjeks vasakpoolsete jäsemete halvatus ja nägemishäire, lisaks palju muud. Täpsema vastuse saate opereerinud arsti käest.

Dr. Ain Pajos