puukborreoloos või midagi muud? 17.09.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on järgmine mure. Mul on juba pikemat aega (1-2 aastat) pidevad kaebused peavalule, seljavalule, väsimusele (vahel ei suuda päeva jooksul voodiski tõusta), kaalukaotus ( 26 aastane, pikkus167 ja kehakaal hetkel 44kilo) , väikene palavik ( 37-37,5), kevadest saadik on olnud mul probleeme lihasvaludega-käed ja jalad valutavad kohutavalt. Jalad viimased kolm nädalat nii, et ei saa enam väga kõndidagi. Ka on olnud käte ja jalgade paistetust nii, et lõpuks ei saa enam jalanõudsid jalas hoida. Augusti alguses hakkas mul süda pidevalt sees kloppima ja sellest ajast saadik on olnud pulss pidevalt 100-120 vahel. Kuna mul on ka madal vererõhk, siis oleks ka minestanud tööjuures. Kilpnäärmeanalüüsid olid kõik korras ja sealt ei leitud midagi. Kuni nüüd eelmisel nädalal tehti puukborreoloosi analüüs, mis oli positiivne. Perearst saatis mu pladski mnt-le infektsionisti juurde, kus ma ka käisin. Sealt sõimati mu nägu täis ja öeldi, et võin endale katku ka välja mõelda. Ja nii asi jäigi...kuigi perearsti tehtud analüüs näitas borreoloosi, mis ma nüüd tegema peaksin?
Ma tunnen ennast väga kehvasti ja kuna südame kloppimine ei lase mul mitte midagi teha siis olen mures. Ma olen ikkagi 26 aastane ja ei saa mitte milleski elus rõõmu tunda kuna tervise pärast ei jaksa. Nädalavahetused mööduvad tihti lihtsalt voodis magades kuna olen väsinud.
Mul on olnud ka eelmisel aastal kaks korda neeruvaagnapõletik, mis lõpuks suudeti välja ravida ja korra sellel aastal tugev õlaliigesepõletik, mille tulemusena oli ka palavik peaaegu 39 kraadi.

Loodan, et oskate mind kuidagi suunata,

Liis

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui infektsionistid borrelioosi ei diagnoosi, on ilmselt tegemist ärevushäirega . Soovitan konsulteerida neuroloogi või psühhiaatriga.

Dr. Ain Pajos