MRT uuring peast 20.08.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 36-aastane naine. Kevadel hakkasid mul pearinglused, minestamistunne, südamepekslemised ja nõrkushood. Käisin perearstil, kus tehti kõikvõimalikud uuringud (verepilt, kaelasoonte UH, EKG - ok).
Tehti ka CT, kus leiti "2 cm-ne mittespetsiifiline hüpodensne kolle paremal frontaalselt". Neuroloogi sõnul oli see täiesti ebamäärane ja üldse mitte minu vaevustega seotud, sisuliselt juhuslik leid. Perearst diagnoosis ärevushäire. Nüüdseks olen 3 kuud võtnud AD Cipralex ja minu vaevused on peaaegu täiesti kadunud.
Aga kindluse mõttes ja täpsustamiseks saadeti ka MRT-sse.
MRT vastus: parema külgvatsakese tagasarves on plexuse piirkonnas 3 mm rasvkoelise signaaliga ala. Vasemal F-l külgvatsakese kohal ebamäärane väike T2/FLAIR intensiivne koldeke.
Mujal ajukoes koldeleidu/signaali muutust ei ilmne.
Ekstratserebraalsed liikvoriruumid on normaalse laiusega.
Kraniaalnärvid nähtavas osas muutusteta.
KOKKUVÕTE: Aktuaalse leiuta.
Neuroloog selgitas, et see rasvkoeline moodustis ei ole patoloogia ja et ma võin rahulikult edasi elada. Aasta pärast pean tagasi minema. Kui aga ilmnevad mingid muutused tervises (nägemishäired, jäsemete nõrkus vms), siis varem.
Nüüd minu küsimus, mida ei osanud enne küsida, kui arsti visiit läbi oli ja ma paberilt koridoris MRT vastust lugeda sain.
Mida tähendab see " vasemal külgvatsakeste kohal ebamäärane väike T2/FLAIR koldeke"? Kas see on midagi veel lisaks tollele rasvkoelisele moodustisele? Ja kuna jään ikkagi jälgimisele, kas siis on võimalik, et sellest kõigest võib midagi kurjemat tekkida? SM näiteks? Kasvaja?

Tänan!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

T2/Flair kolle on erinev rasvkoelisest moodustisest ja võib tähendada väikest ajuinfarkti seoses embooliaga või skleroosikollet mille kulgu tuleks jälgida korduvauuringuga. Rohkemat siit välja lugeda ei ole võimalik.

Dr. Ain Pajos