Peavalud, iiveldus.... 17.07.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30 aastane naisterahvas ja viimase nädala jooksul on ilmnenud järgmised sümptomid: asi algas esmaspäeval neelamis- ja hingamisraskustega, ajas iiveldama, minestuse tunne tekkis, jala ja käe lihased muutusid justkui nõrgaks, kael on jube kange ja peas on selline rõhuv ja tuim valu. Öösel tekkisid järsku üle keha lihasvärinad, suisa vappevärinad ja süda läks korraks rütmist välja. Järgmistel päevadel on samuti olnud pea valju ja kaela kangust, kerget iivelduse tunnet, samuti tekkis järgmisel hommikul parema silmaga kerge nägemise häire, pilt hakkas lainetama. Möödus nii 10 min jooksul ja peale seda kordunud ei ole. Samuti on lihasvalud seljas.
Kuna olen see aasta saanud kaks puuki, tegi perearst puugiproovid, mis on neg. Samuti on korras üldveri, EKG oli korras, vererõhk on korras, uriini proov on korras. Seega kõik analüüsid on korras aga enesetunne on halb, kael on kange ja pea annab mitu korda päevas tunda. Samuti olid eelpool mainitud värinad ja kerge südame rütmi häire ka järgmisel ööl.
Perearst väidab, et tegu on kaela lihaste närvi põletikuga ja soovitas määrida kreemiga Deep Heat ja võtta valuviagistit peavalu vastu. Ja seostas nii silmaga juhtunud kui pea valusid ja südame häireid närvi valu kiirgamisega?!
Antud sümptomid on kestnud tänaseks nädala. Muidu ei ole mingeid tervisehädasid olnud, tablette regulaarselt ei kasuta.
Milline oleks Teie arvamus?
Väga tänan!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla ka pikaajalisest stressist tingitud ärevus ja regulatsioonihäirega. Siis valuvaigistid ja kreemid ei aita. Kui seisundid korduvad, tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.
Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591