Valu abaluu piirkonnas 13.07.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

umbes 6 kuud tagasi hakkasin tundma kerget valu abaluu piirkonnas. Ei valutanud pidevalt, vaid teatud liigutused valulised, eriti andis tunda magades liigutamisel. Nüüd probleem on süvenenud, mõnel päeval eriti terav valu liigutades teatud asendis. Mõnikord esineb sümmeetriliselt mõlemal pool lülisammast. Sportimisel algul valulik, ent lihaste soojenemisel eriti ei tundnud. Kaelalihaste kangus on ka suurenenud, seetõttu loobusin ka mägijalgrattaspordist ebasoodsa pea asendi tõttu (kaelalihas pinges). Talvel suusatasin, jätkan jooksmist, vahel ujun, külastan ka paar korda nädalas jõusaali. Otsest seost valu ja seljalihase treeningu vahel välja tuua ei oska; samas ei saa teha surumisharjutust kangiga olles selili pingil, sest siis surub valulikule piirkonnale.
Olen külastanud massööri paar korda - on leevendanud kaela valu, abaluude piirkond aga tundlik vähem / rohkem enamasti kogu aeg viimase paari kuu jooksul. Perearst soovitas pipraplaastrit ja ultraheli 5 - 7 korda, viimast pole teinud.
Kuidas edasi, et elu ja sporditegemist normaalselt jätkata? Ette tänades, Peep (41. a.)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Abaluu taha võib valu kiirguda kaelalülidevahelise kõhrketta väljasopistuse korral. Valu võib esineda ka rinnalülide liigesteprobleemide korral. Valul selles piirkonnas on tihti tendents muutuda krooniliseks pikaajalise stressi ja ärevushäire korral. Valu võib püsida ka seosese liigespõletikuga nt reumasarnased haigused. Ravi on sageli komplitseeritud - tuleb asjale läheneda kompleksselt. Eelkõige on vajalikud rö. ülesvõtted kaela ja rinnalülidest. Seejärel neuroloogi ja vajadusel ortopeedi või reumatoloogi konsultatsioonid.

Dr. Ain Pajos