Terav närvivalu abaluu piirkonnas 13.07.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Süvenev probleem on valu seljal abaluu piirkonnas, mis algas umbes 6 kuud tagasi. Vahel oli tunda liigutades, eriti magades selili. Aeg ajalt kaob, seejärel tekib taas. Probleemid ka kaelalihasega - kangus. Abaluu piirkond ei valuta, ent teatud asendis liigutades terav valu. Esineb mõlemal pool sümmeetriliselt, kuid mitte alati korraga. Loobusin mägirattaspordist, kuna pea asend põhjustas pingeid kaerlalihases ja põrutused tundusid valu esilekutsuvatena. Ka ei välista paari seljapiirkonna külmetust varakevadel, ehk on see põhjustajaks.
Paar korda nädalas teen saalis jõuharjutusi (ka seljale) ja mõnikord tundub ka see valu esilejutsujana järgneval päeval. Jooksen ~3 korda nädalas.
Perearst soovitas ultraheli (umbes 5 - 7 korda), ent liikuva töögraafiku tõttu pole jõudnud. Proovin la massaazi - leevendab olukorda.
Mis põhjustab nimetatud probleemi? Kuidas peaks käituma? Kuhu pöörduma?
Peep, 41. a.
Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks teha tavalised Rö pildid lülisamba kaela ja rinnaosast (perearst) ja minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591