Radiculopathia S1>L5sin 17.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen 47.a. naine opereeritud selg 2000.a.vasakpoolse nimme-ristluu radikulopaatia tõttu.Algasid uuesti seljavaevused 2007.a .Sügisel 2008.a jõulude ajal lõi valu algul paremasse jalga ja kuskil 20 jaan. 2009 vasakusse jalga koos varvaste ja sääremarja tuimusega.Tehtud tugeva väljaga MRT uuring 17.02.2009
Saatediagnoos ;Kliiniliselt S1 sünd.vasemal opereeritud S1 vasakul pool 2000.a.MRT uuring lülisamba nimmeosast T1 ja T2 sekventsides kahes tasapinnas;L5/S1>L4/5 lülivahemike osteokondroos;lülivahemikud ahenenud,lülidel servmiselt osteofüüdid,L5/S1 vahemiku kõrgusel lülikehades subkondaalsel ka degeneratsioonile iseloomulik signaal.L5/S1 kõrgusel vasemal varasema ILE järgsed muutused,duurakotist vasemal tõenäoliselt fibrooskudet.L4/5 kõrgusel lülidevaheketta suur prolaps ja kaudaalsele migreerunud sekvester vasemalmediolateraalsel.Duurakoti sagitaalmõõt L4/5 kõrgusel minimaalselt 4mm.ARVAMUS;L4/5lülidevaheketta prolaps ja sekvester vasemal mediolateraalsel.
Saadetud opile op tehtud 28.aprill 2009.a
Küsimus;Kas see on loomulik et jalg ikka on tuim ja ka valutab nagu enne oppi.Praegu käin taastusravis võimlemas.Perearst ütles, et taastumine võtab aega.Oleksin väga tänulik teie arvamuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui närv sai vigastatud, püsib jala tuimus kaua - kuid ja vahel ka aastaid. Valu peaks õnnestunud op i korral kaduma,võimalik on aga uus diskiprobleem.

Dr. Ain Pajos