uimane olek 03.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kas halva rühi ning mu pideva kehva enesetunde vahel võib olla seos. Häirivad sellised vaevused nagu pidev uimasus (justkui minu ja maailma vahel oleks mingi ähmastav klaas, maailma tajumine on kuidagi mitte nii ergas nagu varasematel aastatel), tihti pealvalu (koos südamepahaga ja söögiisuta, kohe hommikul ärgates on tihti otsaesisel nõrk peavalu). Mälu on mul nõrganenud (lõpuklassides tekkisid kohe tõsised probleemid, varem olin 4-5'line). Söögiisu ei ole eriti. Söön, kuid toit on kuidagi vastumeelne. Koordinatsioon pole enam see, mis varem oli. Kõnnin nagu elevant (mats ja mats). Päikesevalgus hakkab silmadele ning just silmade vahel on see koht, mida ta häirib. Silmade vahel on justkui see uimasuse allikas". Üldse kaugemale vaadates on sihuke ähmane-uimane vaade (natuke nagu pilt vireleks ja "ujuks"). Üldse on selline "pikajuhtme inimese" tunne. Ei saa alati inimestest aru ning tunnen end kohati ebaadekvaatselt. Käeline tegevus aeglane ja isegi natuke koordineerimata.
Üldiselt on natuke raske seda kõike, mida ma tunnen, sõnadesse panna. vast saite ettekujutuse.

Tean, et parapsühholoogias on selline mõiste nagu energia blokeering. Kas tavameditsiinis on seos mu vaevuste ja kehva rühi vahel olemas? Või on tegu puhtalt psühholoogilise probleemiga? Mis mis mu seisust üldse arvata. Olen aastaid seda juba kannavanud ja püüdnud pead püsti hoida, et küll läheb üle. Perearsti juures olen ka käinud. Silmad on korras, vereproovid on korras, kompuuter oli korras, kohalik närviarst ei osanud midagi arvata, südamearst ka midagi ei leidnud. Ei oskagi midagi arvata. Perearst ütles, et pole mul häda midagi, kujutan seda endale ette. No aga ei ole ju!

Selline oli ühe inimese probleem, ja mul on sama mure ainult et erinuvesaga:söögiisu pole kuskile kadunud ja muidu ikka liikumiseks ja töö tegemiseks jõudu jagub.Aga jah pea on uimane,paks,silm kaugele ei seleta vaid virvendab,kõrvad undavad kuid mitte väga kõvasti,aga eriti häiriv on see hommikul kui ärkan.Korralik ajataju puudub.Väga häiriv tunne on juba.Ja hakkas pihta see pea uimasus natuke rohkem kui aasta tagasi.
Äkki oskab keegi abi anda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Depressivne seisund võib põhjustada pidevat väsimust, uimasust ja mitmesuguseid muid regulatsioonihäireid. Võiksite rääkida psühhiaatriga.

Dr. Ain Pajos