Äge valu parema puusa piirkonnas 20.05.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kirjutan Teile seoses 84 aastase härra tervise murega. Isikul on diagnoositud luude hõrenemine, kasutab raviks Fosavance´t, üks tablet nädalas. Alates märtsist tekkis nõrk valu parema puusa ja kubeme piirkonda. Käimine halvenes mõnevõrra. Tulenevalt sellest, et tegemist on aktiivse inimesega jätkas ta perearsti soovitusel ka iga päev üpris aktiivse käimisega. Siiski halvenes käimine - hommiku poole oli kõik korras, kuid õhtu poolikuks oli käimine valulik. Nüüd on möödunud kaks kuud ning viimased paar nädalat on käimine halvenenud niivõrd, et inimene saab liikuda ainult kahe kepi abil ja sedagi väga vaevaliselt. Istudes või lamades seda probleemi ei ole. Valu paikneb paremal pool kubeme ja puusa piirkonnas, jalale toetuda on väga valulik. Perearst kirjutas eelmisel nädalal välja valuvaigistid ning käskis määrida Fastum geeliga seda piirkonda. Eelnevalt oli juba pikalt määritud Vibrosaliga. Paranemise märke kahjuks ei ole näha, pigem on valulikkus ainult süvenenud. Perearsti sõnul on see põhjustatud kroonilisest luude hõrenemisest. Kas tõesti saab liikumisvõimetus luude hõrenemisest tekkida kõigest kahe kuu jooksul kui varasemalt sellist probleemi ei ole esinenud?

Loodan, et Teil on võimalik natuke aidata ja anda omapoolne hinnang, millega võib siin tegu olla ning kuidas edasi toimetada.

Lugupidamisega,
Murelik

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole tõenäoliselt närviärritusest tingitud valuga. Võimalik on puusaliigese muutused, liigeskapsli põletik, Tuleks konsulteerida ortopeedi - traumatoloogiga.

Dr. Ain Pajos