käed surevad ja sõrmed surisevad 02.05.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Umbes kuu aega tagasi hakkasid öösiti mõlemal käel sõrmed peale väikese sõrme ära surema .Hommikul tundub et on nii paksud ja vahel käib terav valu sõrmedest läbi. Käisin ka perearsti vastuvõtul .Temalt sain suunamise neuroloogile ,aga kuna järjekord on nii pikk siis vastuvõtule saan alles mai lõpul. Praegu on nii et hommikuti algab suremine paremast käest ja kui sellest allapoole raputades kuidagi jagu saan siis kandub üle vasakusse .Sõrmedes on valu ja see kestab umbes 2 tundi .Siis saan veidi puhkust. Nüüd on sõrmed hakanud lausa surisema .Sõrmeotsad oleksid nagu põletada saanud . Valutavad ja vahel lähevad külmaks.See on rohkem praegu vasemas käes. Kätt allpool hoides läheb pikapeale üle aga niipea kui küünarnukist painutan ja midagi tegema hakkan tuleb valu ja surin tagasi, Vahel käivad sellised jõnksud sõrmedest läbi.Sooviksingi teada mida peaksi ette võtma enne kui arsti vastuvõtule saan .Kas võib olukord hullemaks minna.Perearsti õpetuse järgi teen harjutusi kaelale.Peale selle oleks tarvis aiatöid ka teha. Käed allapoole toimetades saab hakkama ,aga näit. kartuli,-või vutimune koorides on surin ja valu kohe tagasi samuti arvutiga töötades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ei ole probleemi põhjus kaelas, vaid tegemist on käenärvide kompressiooniga randmeliigeste piirkonnas. Põhjuseks randmeliigeste vale (kõverdatud ) asend nii töötades kui magades. Med. abivahendite kauplustes on müügil spetsiaalsed langetid randmeliigestele, millede kandmine võib tuua leevendust.

Dr. Ain Pajos