jõuetus 30.03.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et ei tea, millise arsti juurde pöörduda. Meesterahvas, eluaeg sporti teinud, 35-aastane, kurdab pidevat nõrkust, pearinglust, pea valutab harva. Asi kestab juba poolteist kuud. Kiiraabis on ka tehtud EKG, mis oli ka korras. Paha on olla nii hommikul tõustes kui ka õhtul. Kui pikali olla, siis ei ole midagi viga, aga kui püsti tõusta, siis läheb asi hulluks. Perearsti juures on tehtud vereproov (hemoglobiin, veresuhkur, põletik) kõik on korras, ainult maksas oli mingi näitaja halb, aga selle peale öeldi, et sellega pole midagi teha - tuleb lihtsalt läbipõdeda.
Millest see kõik võiks tingitud olla? Kas depressioon või mingi muu tõsisem haigus? Milliseid uuringuid peaks tegema?
Ette tänades, E.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ka depressioon ja krooniline ärevus võivad põhjustada pidevat nõrkust, väsimust, apaatiat ja koordinatsioonihäireid. Siiski tuleks välistada teised võimalikud põhjused. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591