peavalu 25.03.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! peavalu on kestnud juba 1,5 nädalat.Pea on nagu;paks; ja paremalt poolt on selline imelik tunne,kulmu pealt on kummardades eriti tugev valu,nohu ei ole.perearst soovitas valuvaigisteid võtta kuna ibmetin ja muud ibud mulle ei mõju olen võtnud eferalgani,aspiriini ja solpadeini.olenpannud kaelale ja otsmikule pipraplaastrit-siis tudsin tõesti hetkeks,et valu on kadunud.kuna mul on selg ka nädala jagu valutanud(diagnoositud 4-5 lüli spondülolüüs ja-listees 6mm)siis panigi imestama,et näiteks analgiin võttis ära seljavalu aga peavalule ei mõjunud,tavaliselt on ikka aidanud.vererõhk oli korras.ei tahaks rohkem perearsti juurde minna.kas oleks võimalik midagi ise ära teha,et peavalust lahti saada ja kui kaua on üldse normaalne jutti peavalu kannatada.kas võiks olla tegu mingi viirusega või tüsistusega(sessi ajal olin haige).

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Mina soovitaksin veel kord perearstiga vestelda ja/või kõrva-kurgu-nina arsti visiidile minna ning ka rö ülesvõttest ninakõrvalkoobastest oleks kasu, sest kõrvalurgete põletik tuleks välja lülitada kõigepealt.
Ja palun ärge kasutage määrimiseks ärritava ning soojendava toimega salve.
Parimat,
katrin kaarna