lihasvalud. Hüperlakteemia? 18.03.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 27a mees ja probleeme on olnud valudega jäsemetes (eriti jalgades) juba mitu aastat. Probleem süveneb kevadeti. Nimelt ühtlasel koormusel, ntx trepist ülesminek tekib reie- ja säärelihastesse valu. Peale koormuse lõppu valu taandub. Juba hommikul ärgates on lihased "haiged" ja iga liigutuse ja sirutusega kaasneb kerge valuaisting. Sellel aastal on probleem eriti häiriv ja valu ja pakitsus lihastes ka puhkeolekus. Uuringutest tehtud EEG ja MRI - korras, ENMG - kerge ebaselge müopaatiline kahjustus. Viimat avastati, et rahuolekus on laktaati veres 2 korda üle normi (ca 3 mmol/l) ja taastumine peale koormust samuti häiritud. Siiani on kogu probleemi seletatud ärvushäiretega. Mida Teie loost arvate ja kas edasine konsultatsioon oleks vajalik? Tänan

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole tegemist ärevushäirega. Võiks teha reumauuringud perearsti juures.

Dr. Ain Pajos