Peaga miskit viga? 10.03.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu mure on järgmine:Nimelt hakkas tervis paar kuud tagasi peale viirusi streikima südamepekslemisega,seejärel tekkis pidev väsimus,mis kestab siiamaani,on tehtud ekg ja vereproovid,perearst arvas,et südamepuudulikkus,kuid Tartu EMO-s öeldi,et süda korras ja analüüsidest oli selgunud,et mul on magneesiumi ja kaaliumi vähe,võtan nüüd panangini ja magnexb6 vitamiine,aga olukord ei ole paranenud,lisandunud on nüüdseks juba pea ndl kestnud kuklapiirkonnas näriv valu,mis vahel on tugevam,vahel nõrgem,vahel kaob üldse ära ja pea on selline imelik paks,silmad on väsinud,ninakont ka nagu valutab.Ka jalad on vahel nõrgad.Südamepekslemist on ka ikka veel vahest esinenud(pulss 109),kuid siis võtan viirpuutilku ja see teeb olemise paremaks,õhtuti on pulss korras-65.Vererõhk ka ok-110/78.
Ise olen 27a 3 lapse ema.hetkel viibin haiguslehel,kuna ei jõua tööl käia.Minu küsimus nüüd selle pika jutu peale on,et kas äkki on mul midagi hoopis ajuvereringega korrast ära või mingi ajukasvaja?Vereproovis olid muidu leukotsüüdid korras-7,4.
Olen ka mõelnud,et äkki on tegu ärevushäirega,aga kas see nii pikaajaliselt kestab või peaks lihtsalt hoogudena esinema?
Ootan väga teie arvamust,sest perearst ütles,et ei oska midagi arvata,palusin talt saatekirja,et saaks kaelast ja seljast pildid teha,sest selja-ja turjavalu esineb ka mul aegajalt.Sooviks väga,et keegi aitaks asjale jälile saada,kuna tahaks ka elu nautida ja oma eakaaslastega sarnane olla,mitte kodus sin lehel kössitada..
Vastust ootama jäädes ja ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalikke põhjuseid on mitmeid. Kui perearst aidata ei suuda, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos