häiriv tunne peas ja kõrvas 28.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lp. Ain Pajos.

Pöördun Teie poole murega.
Kuskilt 2 kuud tagasi, hakkas mind aeg-ajalt vaevama imelik tunne, nimelt, jutkui läheksid mul kõrvad lukku, tänaseks on see tunne pidev, ma tunnen igapäevaselt häirivalt enda pea vasakut poolt. Neelatades lähevad kõrvad alatasa lukku-lahti, hambaid kokku surudes tunnen väikest valusööstu vasakus meelekohas, kui tuleb üles toidukrooks, siis käib see samuti valuna mu vasakust kõrvast läbi. Ma ei ütleks, et kuulmine halvenenud oleks, vähemasti ma ise ei tuvasta sedam aga ma justkui tunnen nagu midagi suruks kõrvale sisemiselt peale. Täna 5 päeva tagasi, hakkasid ära väsima mu mõlema jala sääred, käies tunnen jõuetust, pikali olles ma tunnen kuidas jalad on väsinud/vaevatud,surisevad, otseselt nad ei valuta.

Pöördusin enda murega ka perearsti poole, tema diagnoos-stress, isegi kõrva ei vaadanud ta mul. (ei ole põdenud külmetushaigust viimasel ajal). Ise aga tunnen antud olukorra pärast suurt muret. ISe ma endal stressi ei tuvasta, kuid nii edasi tundes, tekib ka see mul kindlasti varsti.

Endal on tutvusringkonnas üsna halb kogemus, seoses inimesega kel hakaksid jalad valutama ja siis avastati ajukasvaja, tänaseks teda enam ei ole.

Seega on mu mure suur ja pettumus oma perearstis veelgi suurem.

Mida arvate Teie? Ei ole võimalik, et ma taolisi asju endale lihtsalt ette kujutan, nagu kipub arvama mu perearst. Olen 26. aastane naine ja tervisega mul probleeme varem olnud ei ole.?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui vasakul on puudu tagumised hambad, võib probleem olla samapoolses lõualuuliigeses. See aga ei seleta jalgade nõrkust. Kindlasti oleks vaja teha vereanalüüsid ja konsulteerida ka kõrvaarstiga.

Dr. Ain Pajos