pearinglus.....valu..tuimus 27.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu probleemid algasid 16.02.09 ärgates, varem pole mul peaga mingeid hädasid olnud.
Pikali olles ei tundnud veel midagi, aga kui tõusin, tundsin tugevat pearinglust ja iiveldustunnet. Kolmandal-neljandal katsel siiski tõusin ja kõndisin pisut, kuid tugev iiveldustunne ja pearinglus surusid voodisse tagasi. Oksendamist ei toimunud. Mõne aja möödudes tundsin nagu oleks veresoon peas lõhkenud, midagi valgus niredena pealae osas laiali (tunne oli selline). Lamasin voodis 4 tundi, siis üritasin tasapisi uuesti tõusta, õnnestus. Sain kõndida, iiveldus polnud nii tugev, tundus, et hakkab järele andma.
Hambaid pestes ja kurku kuristades toimus aga samasugune lõhkemise tunne kuklas. Süda läks pahaks, pea käis tugevasti ringi ja midagi valgus kukla piirkonnas laiali. Jäin päeva lõpuni voodisse.
17.02. varahommikul lasin viia end kiirabisse, kuna perearstile minekuga poleks ma hakkama ise saanud. Kiirabis arvati, et tegu on tasakaalunärvi probleemiga ja kirjutati betaserc-i. Järgmisel päeval käisin perearsti juures, diagnoos jäeti samaks. 19.02.käisin uuesti perearstil, sest üldine seisund oli halb, kukla ja pealae piirkonnas tundsin süvenevat tuimust, midagi ei läinud paremaks. Kirjutati juurde magneesiumi (pulbrina).
21.02. tundsin vasakus küljes südame piirkonnas lihaste tuimust ja valuhooge südames. Palavik 37,4 .Käisin uuesti kiirabis, öeldi, et südamefilm ja vereproov on korras.
25.02. tundsin, et vasakul näopoolel muutub põselihas tuimaks, vasakul silmal nägemisähmasus. Palavik püsib. Helistasin perearstile, soovitati panna tasuline aeg neuroloogile Tartusse, sest muidu on järjekord pikk. Aja sain 03.03.09.
26.02. Terve vasakpoolne peapool on väga halb, tuimus, kohati valu (mitte väga tugev), ebamugavus ja tuimus vasakus kõrvas, nägemine häiritud.
27.02. sama olukord, palavik 37.

Mul on nüüd neuroloogi vastuvõtuni 5 päeva oodata. Iga päevaga tuleb midagi juurde, mitte ei lähe paremaks. Mingit ravi peale betaserc-i ja magneesiumi pole. Kas selle kodus passimisega ei teki veel suuremaid kahjustusi. Võib-olla on probleem pea verevarustuses.... või milleski muus. Mida teha?

Lugupidamisega Helbe

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pearinglus oli tõenäoliselt tingitud häirest sisekõrvas olevas tasakaaluorganis. Sel juhul mida vähem inimene üritab liikuda, seda kauem probleem kestab. Ilmselt on lisandunud ka palavikuhaigus. Probleem ise on lihtsalt lahendatav spetsiaalse manöövriga.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591