mälukaotus, nägemise tuhmumine ja muu 12.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

olen 33 aastane naine
2007 suvel tekkis mul lühiajaline mälukaotus ja pilt hägustus servadest
mälukaotuse ajal sain rääkida aga ei suutnud osasid sõnu meenutada
kaasnes ka peavalu
kõik see läks aga kiiresti üle

enne jõulu lõhkes mul iseenesest peopesas veresoon, pea hakkas ringi käima ja süda oli veidi paha

nädal tagasi lõhkes teises peopesas veresoon

paar päeva tagasi hakkas autos sõites halb pilt virvendas, nägemine hakkas tuhmuma servadest, pea käis ringi, ajas tuikuma...värskes õhus viibides nägemine taastus, kuid kaaluta olek kestis umbes tunni, oli ka peavalu

viimasel korral olin väga hirmul, kartin, et kaotan teadvuse.

Elu on väga pingeline
Kas see kõik võib olla ainult muretsemisest
või on asi tõsisem

Parimate soovidega
Eva

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lühiajaline nägemishäire, millele järgneb peavalu on üsna tõenäoliselt migreenihoog. Migreen on pärilik kalduvus peavaluhoogudele. Raviga on võimalik leevendada hoogu, mõnda aega ka hoogusid vältida. Palju oleneb eluviisidest.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591