seljamure ... 10.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. 2007 aasta novembris oli Tartus selja op, opereeris dr. Toomas Asser. Probleem oli alaseljas "sabakondi juures", diski küljest oli tükk katki ja otsapidi närvi kanalis, enne oppi neli kuud lonkasin ja olid kohutavad valud, enne oppi 2 korda Tartu EMO'st saadeti koju võimlema. Opp läks hästi ja paranesin kiiresti. Nüüd opist 1 aasta ja 3 kuud möödas. Kontsakingaga saan juba kõndida normaalselt kuid paljajalu kõndides on ikkagi väike longe ja kikivarvul vabalt kõndida ei saa, jalg tikub alla kukkuma, vasaku labajala jõud ei ole täielikult taastunud ja labajala väliskülg on tuim. Alaselg on kummardades ja voodis keerates valus. Ma võimlen igal hommikul 10-15 minutit, teen seljale, kõhule harjutusi ja venitan selga. KAS OLEN MIDAGI VALESTI TEINUD VÕI MIDAGI TEGEMATA JÄTNUD? KAS OLEKS VAJALIKUD MINGID UURINGUD? KAS VÕIB OLLA ET JÄÄNGI LONKAMA? Ette tänades,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvivigastuse tagajärjed paranevad aeglaselt. Tuimus jalalabal võib püsida aastaid, ka jalalaba halvatus paraneb aeglaselt, palju oleneb jalahalvatuse ulatusest, ajast operatsioonini ja kaasuvatest haigustest nt. suhkruhaigus.
Täpsema vastuse saate kindlasti opereerinud arstilt.

Dr. Ain Pajos