mida teha? 04.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere .
Olen 44. aastane naisterahvas. Üle eelmine aasta jõulude ajal kodus põrandat pestes, lõi selga valu, mis pani mind nädalaks lamama. Eelmise aasta novembri lõpust tänaseni on seljas valud mis juba mõjuvad rohkem vasaku sääremarja, tunnen jalalaba all otse kui "ora", vahel kükitades läheb jalg kuumaks, mingi aja pärast hakkab jalg surisema, siis ka ei ole valus ega valuta. Kui valu nii selga kui jalga lööb, vajan kas 5-10 minutit lamamist või lihtsalt istumist, siis kord tahab et vasak jalg oleks üle põlv või külje peale sirutatud. Nüüd on L4-5 lülikehade vaheliste diski vasakpoolne mediolateraalne prolaps~6mm;on kontaktis närvijuurega. mida teha, kas minna opile või ei.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Op. on möödapääsmatu kui on tekkinud põiehäired, või väljendunud labajala halvatus, või valud on väljakannatamatud. Muudel juhtudel on paranemine võimalik.

Dr. Ain Pajos