käed sinised 20.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on käed pidevalt sinised, sõrmed muutuvad aegajalt lumivalgeks. Neid ei tunne ja selline tunne nagu veri ei käiks ringi. Kas on tegemist mingi haiguse v siis lihtsalt inimese organismi eripäraga?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemis ongi nahaveresoonte spasmiga jäsemete otstes. Tihti on selleks pärilik eelsoodumus. Kui esineb ka valu ja tuimus sõrmeotstes, tuleks teha reumaanalüüsid ja konsulteerida reumatoloogiga.

Dr. Ain Pajos