Käe valu 09.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Lp. Doktor

Olen 28 aastane naine ja töötan pidevalt arvutiga. Seda juba aastaid. Umbes kuu aega tagasi aga hakkas valutama parem käsi ja seda pidevalt. Esialgu on tunne nagu käsi hakkaks ära "surema" ja muutub tuimaks, sealt läheb valu edasi küünarliigesesse ning siis juba on ka õlg valus ning lõppkokkuvõttes on kogu käsi tuim ning sõrmed hästi külmad. Valu pole väljakannatamatu, kuid siiski äärmiselt ebamugav.

Millega võiks tegu olla ning kuidas ma saaks seda leevendada?

Ette tänades,

K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla käe sundasendist tingitud käenärvi kompressiooniga randmekanalis. Kasutage hiirega randmepatja. Kui asi ei parane, tuleks teostad läbivaatus.

Dr. Ain Pajos