Taastumise võimalikkus 17.11.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul selline probleem; 6a tagasi oli mul põlveliigese murd mille tagajärjel ei liigu enam labajalg kui üritan varbaid üles tõsta, allapoole suruda saan. Mingi halvatus pidi olema mis tingitud põlve vigastusest. Tookord mulle operatsiooni ei tehtud kuigi kiirabis vihjasin valule ka labajalas. Jäeti tähelepanuta.
Praeguseks on asi niikaugel et jalg astudes kuidagi sissepoole viltu nii et väike varvas deformeerunud ja põõrdub kergelt tallaalla ja teeb suurt valu. Asi ka selles et olen ratastoolis, tasakaaluhäired, ataxia, kõndida ilma toeta ei saa ja see vähenegi raskendatud kuna labajalahalvatus. Kas on mingigi võimalus et kas või operatsiooniga jala seisukorda parandada? Olen 39 aastane naine.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Labajalga tõstvaid lihaseid varustav närv kulgeb põlveliigese välisserva lähedal ja sai ilmselt viga. Ilmselt nüüd on lisandunud lihaste kontraktuurid, hüppeliigese moondumine. Närviühendust taastav operatsioon oleks tulnud sooritada 1 aasta jooksul. Võimalik, et abi oleks spetsiaalsest jalatsist, mis hoiaks labajala õiges asendis. Tuleks näidata jalga ortopeedile.

Dr. Ain Pajos