valud lihastes 22.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Paluks abi! Kevadel hakkas mul valutama vasaku rinna ülemine osa, võib öelda, et peaaegu, et kaenla alt. Tehti rinnast pilti ja ka UH. Midagi pataloogilist näha pole. Ravisime vitamiinde ja diglofenaciga. Kurb tõdemus on aga see, et valu ei ole sealt üle läinud ja aeg-ajalt tursub ka selline muna sinna piirkonda. Diglofenakiga määrides avastasin, et ühelt-maalt tekkisid sinna ka sellised väikesed graanulid sisse. Ka käsi valutab seestpoolt mööda sooni ja käelabani välja. Ka selliseid väikseid graanuleid täis. Valutavad ka mõlemad sääreluud ja vasaku jala lihasesse lööb tihtipeale valutorkeid. Valutorkeid tunnen veel paremas puusas ja selja nimmepiirkonnas. See on meeletult häiriv ja tekitab ka muret, et milles asi. Perearst soovitas neuroloogi. Kas võib tõesti nii olla, et on närvivalu ja sellega seoses lööb sooned mis liibuvad piki lihaseid, selliseid väikseid tükikesi täis. Ja neid ikka jagub. Olen tõsiselt mures. On selline vastik külmatunnne ka tihtipeale kaenla all. Ikka tõsielt külmetab kohe. Ja mõlemalt poolt. Lümfisõlmed suurenenud pole. Ma igal juhul ei leia neid küll sealt kaenla alt. Perearst ise katsunud pole neid graanuleid, aga arvab ikkagi, et need on närvivalud. Ta vist eriti ei usu mind, et olen lihtsalt hypohondrik. Ka günekoloog põhineb sellel kevadel tehtud uuringul. Olen nende mõlema käest küsinud saatekirja mammoloogile, et saaks kindel olla, et on praega ka kõik ok. Või ongi äkki nii võimalik, et need närvivalud ja granulite moodi tihked kohad soontes on tühiasi. Saatekirja saamiseks peaksin ilmselt perearsti vahetama. Endal ka selline polkovniku lese tunne juba, sest aegajalt torkab puusas, valutab parema roide alt ja ka parema mun. sarja piirkonns. Ja kestnud on see üle poole aasta juba.
Millega võib olla tegemist ja millise arsti juurde saaksin minna ilma, et 2kuud oodata tuleks. Lugupidamisega teie poolstet vastust ootama jäädes. TT

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirja teel sarnaseid probleeme ei lahenda. Kindlasti ei tekita ükski närvihaigus graanuleid naha alla. Üritage veel kontakteeruda perearstiga.