Põlve "blokkimine" 18.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 26a meesterahvas, sporti teen 3-5x nädalas (jalgpall, jooksmine jms). Poolteist aastat tagasi opereeriti paremas põlves meniskit. Siiani oli kõik väga hästi, aga nüüd on järsku tekkinud probleemid - kui põlv on kõverdatud ca 90 kraadise nurga alla, läheb ta aeg-ajalt väga vaevaliselt ja valuga sirgeks tagasi. Vahel ei ole jällegi mingit probleemi. Eriti suur probleem on öösiti, kui tuleb üles ärgata ja põlve tükk aega sättida, et ta üldse sirgeks läheks. Samal ajal hakkas põlv ka meeletult iga kõverduse ajal ragisema, aga see on nüüd üle läinud (seostan ise seda sellega, et olen nüüd alates esimesest korrast juba 3 nädalat Artrostop'i söönud). Probleem sirgeks saamisega on jäänud. Kummaline on see, et põlv käimise, jooksmise jms ajal absoluutselt tunda ei anna, küll aga oli tunduvalt valusam rattaga sõitmine. Samas olen täheldanud, et nt saunaskäik muudab põlve palju paremaks ja samal õhtul enam probleemi pole. Koormust ma pole nüüd põlvele 2 nädalat pea üldse andnud, samas ei ole märgata ka mingit paranemistendentsi, kui raginate kadumine välja arvata.

Ma pole küll 100% veendunud, et küsimus neuroloogia valdkonna alla käib (pigem ortopeedia), aga kuna sellist alajaotust ei ole, siis loodan, et saate aidata.

Mihkel

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ongi liigese, mitte närviprobleemiga. Kirja teel sellele konkreetset vastust te ei saa. Selleks tuleb minna eriarsti (ortopeed) vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos