väljakummuv disk 09.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

L5/S1 on massiivne paremtsentraalne-subartikulaarne diski ekstrutsioon, diskikude täidab parema lateraalretsessi ning ulatub doraalsel laminani - on läbinud tagumise pikiligamendi, sekvestratsioon võimalik, olulist migratsiooni kraniokaudaalsuunas ei sedasta. Lateraliseeruv S1 dex närvijuur on lükatud tahapoole ning ei ole hernieerunud diskikoest kõikjal veenvalt diferentsitav. Samuti on deformeeritud, mõnevõrra komplitseeritud durakott eest paremalt.
L4/5 diski kõrgus on langenud. Spinaalkanalis tsentraalsel on väike laial alusel diski herniatsioon, mis deformeerib durakotti eest. Durakoti AP mõõt umbes 7mm.

L3/4 disk on ühtlaselt väljakummuv, diskis doraalsel lokaalne anulus fibrosuse rebend. Durakott on veidi deformeerunud eest.

Kõrgemad nimmediskid on oluliste iseärasusteta.

Seljaaju konfiguratsioon ja signaalid on hinnatavas osas iseärasusteta.

ARVAMUS L5/S1 massivne paremtsentraalne-subartikulaarne diski ekstrusioon. L4/5 väike tsentraalne diski protrusioon.
See on nüüd arsti antud paber. Kas operatsioon on vältimatu või aitab mingisugune erivõimlemine? Seljatoed? Ette tänud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Operatsiooni näidustus ei ole muutused MRT-s vaid peamiselt kaebused ja leid läbivaatusel.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591