kas sclerosis multiplex? 02.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Suvest saadik on mind vaevanud imelikud sümptomid: kõigepealt, valu jalas, tundus nagu liigesevalu, alati annab tunda paremas jalas kui jalalaba liigutan. Siis "nõelatorked" näppudes ja varvastes. Jalatallad , nii parem kui vasak lähevad tihti krampi, valus on! nii, siis veel silmad ei allu kontrollile, igal viiendal sekundil kui vahin arvutiekraani muutub pilk häguseks või virvendavaks ja siis selgineb jälle. Kohe peale nende sümptomite tundmist sain aru et orgasm on väga tuim, mitte rahuldust pakkuv, imelik! Peale urineerimist ma lekin, see tähendab tuleb püksi veel üks juga alati peale urineerimist kui olen arvanud, et olen end täielikult tühjendanud - seda pole võimalik kontrollida. Aeg ajalt kogen pearinglusi, eriti raskeid paanikahoogusid, saunas ma lihtsalt ei või olla kuna pilt kaob eest ära ja talumatu nõrkus üle kogu keha ja paanikahood, mida ma ei suuda kontrollida, hingata on väga raske, nagu karu kallistaks mind nende hoogude ajal! üldiselt olen tugevanärviline inimene! Kui astun näiteks uksepiidale parema jalaga on "nõelad" parema jala tallas, valus on! paresteesia öeldakse selle kohta. Viimasel ajal süveneb depressioon ja ärevus millest üritan iga hinnaga üle olla! Ja nüüd järsku habet ajades tunnen et parem näopool on täiesti tuim, arsti juurde ma ei taha minna, kardan diagnoosi. Kuna juba kahel mu sõbral, kes elavada samas kohas, kus mina, on sclerosis multiplex, siis tean et enamus mu sümptomid langevad selle haigusega kokku. Ei taha mingeid steroide mida nad päevast päeva endale süstivad, kas (kui mul on see haigus) sclerosis multiplexiga võib ka ilma ravita elada, sest üldiselt fuktsioneerin ikka hästi!

Karl

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Enesele ise diagnoosi panek on reeglina ekslik, aga sageli tervisehäireid põhjustav tegevus. Soovitan minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591