tervenemine vöötohatisest? 25.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mure on järgmine: eelmise aasta septembris diagnoositi ämmal (60a) vöötohatis ( "villivöö" ümber rindkere). Nädala haiglas viibimise jooksul sai ravi ning valusid eriti ei tundnud. Peale seda kuni tänaseni, s o juba terve aasta jooksul, on tal piinavad valud (söömisel, liigutamisel). Perearsti sõnul ja ka vöötohatise kohta infot kogudes selgub, et see asi annabki end väga pikalt tunda. Rohtudest on talle perearsti poolt määratud ja tarvitab:
*Carbalex 200mg, alul 0,5 tbl, siis 1 tbl õhtul
*varem Movalis, praegu Dolmen 2 tbl päevas
*Diazepeks, 0,5 tbl vajadusel kui närviliseks läheb,
*Amitriplilins 10 mg vajadusel
*Tavegyl 1 mg kui kublad ja sügelus tekib või Aceterin.
Peale nende tarvitab ta vererõhu rohtu Metroprold kuni 1 tbl päevas ja maorohtu Raniberl 150 mg 1,5 tbl päevas.
Kas on mingeid võimalusi inimese olukorda parandada?
Varem oli tegemist terve ja elurõõmsa inimesega, nüüd ei saa ta enam kuidagi olla. Rohud valu ära ei võta. Kuhu peaksime pöörduma ja kuidas saaks inimest aidata?
Ülle

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ma soovitaksin Teil kiireima vastuse saamiseks pöörduda neurokirurg Dr. Simmo Savisaare vastuvõtule MM Polikliiniku tasulisse vastuvõttu.
Seda mõttega, et mõnikord on võimalik patsienti aidata valuvastase blokaadisüstiga jne. Kui kirurgil tekib kahtlus, et närvijuur võib olla kergelt komprimeeritud, saab ta korraldada täiendavaid uuringuid.
Edu soovides,
katrin kaarna