kahtlased sümptomid terve aasta 08.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere !

mure on päris pikk =(

nimelt aasta tagasi oli põskkoopapõletik, mille ravimise lõpus hakkasid tekkima kummalised sümtomid, jalgades surisemised, tasakaalu häired ja nõrkushood. Tekkisid valusööstud luudesse ja liigestesse, põlveliigeste valud ja ragisemised, jalgades oli nagu sipelgatejooxmist ja torkeid. Saadeti haiglasse puukensefaliidi ja porreoloosi kahtlusega (1 kuu enne süptomite tekkimist oli puuk). Analüüsid olid korras, lasti isegi üks hambajuurikas välja võtta kuna arvati et äkki sellest olid probleemid. Süptomid kadusid vaevaliselt paari kuu jooksul. Isegi vahetasin töökohta, et äkki oli stressist kõik.
Tervis oli enamvähem korras kuid selle aasta alguses hakkas kõik jälle uuesti otsast peale, samad süptomid kuid surisemisi ja lihaskokkutõmbeid oli juba üle keha. vahepeal oli kogu keha kange, et alati enne liigutamist tuli võimelda.
Neuroloog saatis SM kahtlusega haiglasse, jällegi kõik analüüsid olid korras.
Raviks määrati Proxetiini ja saadeti psühiaatri juurde. Psühiaater täpselt polegi öelnud et mis mul võix olla, kuna nii laiali valguvad sümtomid. Ravi kestis pool aastat, sümtomeid jäi vähemaks, kuid endiselt andis tunda jalgades nagu närvid tõmbleksid erinevates kohtades. Psühiiatriga sai konsulteeritud lapse saamisest ja lõpetasime paroxetiini võtmise ära.
hetkel olen 7ndat nädalat rase kuid on jällegi tekkinud osad sümtomid tagasi
Jalgades erinevates kohtades esineb lihastõmblusi, mida vahel on võimalik ka silmaga näha, liigesed on nagisema hakanud ja esineb tasakaaluhäireid...

Olen suht mures, kuna endale tundub et need süptomid ei ole psüholoogilise taustaga, kuid ei oska ka kuhugi pöörduda või asjast arvata...

pole siiani ka leidnud viiteid inimeste kohta kellel olex sarnast probleemi olnud ja siiani pole ka arstid konkreetset vastust öelnud.

Äkki oskate mingitki nõu anda, et kuhu võix pöörduda või mis uuringuid võiks lasta teha et saada selgust, millega võiks tegemist olla

Ette tänades
õie 25a

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kroonilise depressiooni ja ärevushäirega. Tervis võib ravi ärajätmisel uuesti halveneda. Pidage nõu günekoloogi ja oma psühhiaatriga.

Dr. Ain Pajos