meningiit 13.08.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mul on olnud paar päeva kukal väga kange, eriti just pead ette poole kallutades, pea on ka õrnalt valutanud kuid vaid natuke aega ning olen täheldanud enda juures valgusekartlikkust. Iiveldustunne puudub. Külma saanud enda teada ei ole. Kas selline spetsiifiline kuklakangestus võib viidata mengingiidile, või käib meningiidiga alati kaasas tugev peavalu ja iiveldustunne ning oksendamine?

Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Meningiidi tunnuseks on lisaks kõrge palavik - üle 38 . Tõenäoliselt on tegemist kaelalihaste pingest tingitud närviärritusega, tõenäoliselt seoses külmetuse või vales asendis magamisega.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591