Parkinson? 15.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen naine, 37 aastane, vähemalt 10 aastat vaevab mind käte värisemine. Algul ilmnes see erutus ja ärevusseisundites, aasta aastalt on asi hullemaks läinud. Liigesed valutavad. Mõned aastad tagasi pöördusin arsti poole, suunati reumatoloogile, midagi ei leitud. Otsustati mürgised mandlid eemaldada, see sai tehtud 1,5 aastat tagasi. Esialgu küll liigesevalu kadus aga nüüd on jälle tagasi. Käed värisevad nüüd juba kogu aeg ja seda õlgadest saadik. Eriti hull on hommikuti ,natuke peale ärkamist. Depressioonist ma parem ei räägigi, nutt on kogu aeg kurgus, ei lähe vist päevagi kui ei nuta. Ravimeid kasutan ja lähedased hoiavad mul ikka silma peal. Ja veel, kohutav higistamine! Jällegi eriti hommikuti peale ärkamist, mitte midagi tehes, lihtsalt vesi jookseb mööda nägu ja keha alla... Kas mul on alust kahtluseks?
Tänades,
A. Pärnust

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole tegemist Parkinsoni haigusega. Olukorra täpsustamiseks on vajalik neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos