psühhiaatriline või neuroloogiline probleem 11.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 25 aastane põdenud rasket depressiooni.Nüüd on arst diagnoosinud dissotsiatiivse häire. Mind on ravitud aastaid, aga tulemusi pole. Muud midagi kui ma lihtsalt kannatan ja pean sööma rahusteid kui hoog peale tuleb. Mul tekib hoo ajal tugev pinge, jõud kaob ära ja hullemas olukorras krambid, minestamistunne, teadvuse hämardumine,aga mitte kadumine(seda loetakse ärevuse sümptomiteks). Ükskord Tartu psühhiaatriahaiglas läks mu veresuhkur 0,9 peale,saadeti endokrinoloogiahaiglasse,midagi ei leitud. Perearst arvas et noh arstide aparaat oli rikkis.
Üks inimene kes nägi mu hullemat hoogu pealt(kes on epilepsiaga kokku puutunud) saatis mind Tartusse neuroloogia haiglasse uuringutele, seal muidugi ei leitud midagi ja diagnoositigi pseudoepilepsia. Tahan juurde lisada, et kui ma olen puhanud ja hästi maganud, mul ei olegi probleeme üldse. Probleemid tekivad siis kui olen väsinud töötamisest ja magamatusest. Seal uuringutel olles olin ma puhanud ning mingeid hoogusid ei saanudki tekkida. Asi on selles, et mul on praegu puue määratud ja ma käin ka tööl(koristamine) osaliselt. Tahaksin aga teha täisajaga tööd ja olen mitu korda proovinud, katsetanud, aga kohe on tekkinud need samad probleemid, jõud kaob ära, tekib tugev pinge ja tahavad krambid tulla. Noh ma tean et pole surmaseisund, aga segab kõvasti töö tegemist. Tahan küsida teie arvamust kas tegu on lõplikult psühhiaatrilise probleemiga ja kui see ravile ei allu ja ära ei kao(mu arst ütleb, et kasvan välja, samas see probleem on koguaeg alles, aastaid),kas jäängi lihtsalt sellega võitlema elu lõpuni.(kahjulikke harjumusi ei oma)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mõne epilepsiavormi korral ei pruugi hoovälisel ajal muutusi ajutegevuses leida. Sellisel korral tuleks teha EEG uuring peale magamata ööd. Helistage peale 15. aug. tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos