(Rinna)lülimurd. 03.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kaksnädalat tagasi sain raske esemega löögi pähe(kiiver oli peas), mille tagajärjrl diagnoositi 2,3ja 7 kaelalülides faktuurid ,tehti ka ct-uuring ja diagnoositi Fraktura compressiva vertebrae Th-7(nihketa murd, murrujoon ulatuSoovin b lülikaarde, kuid ei läbi seda;stabiine murd). Esineb kaTh-7 ülmise lõpp-plaai läheduss osteofüüdi fraktuur, mis kulgeb kaarjalt piki llikeha kotuuri.Praegu kasutan kaelalahast ja cash-ortoosi(rindkerel, lubatud käia. teada, millal ma võiks istuda ja pikemalt käia.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Olete õnnelaps, et nii rängast õnnetusest ja lülikehade murdudest olete pääsenud ilma seljaaju sügavama kahjustuseta ( mis omakorda võinuks olla halvatuste põhjuseks).
Nüüd varuge kannatust ja järgige reziimi ning oma raviarsti ettekirjutusi.
Toetavat kraed peate kasutama lülikehade paranemise perioodis ja see võtab veel aega ( nädalaid).
Kraega koos saate aga liikuda ja ka istuda, ärge ainult midagi ekstreemset ette võtke!
Parimat soovides,
katrin kaarna