pool nägu tuim 02.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 26 a naine. Minu poeg teisip hommikul löi oma peaga minule vastu nägu ja nii önnetult, et minu parem silm valutab pidevalt ja silmaümbrus. Samuti on tundetu nina ja pösk ning ülemine huul ja hambad. Põsk ka valutab. Milles vöiks asi olla ja kas see läheb mööda ise vöi peaks pöörduma arsti poole. Täna on teine päev ja mulle nagu tundub et see tuimus ja tundetud on nagu rohkem laiali läinud, eile oli kuidagi tugevam see kohati täna ühtlasem. Liigutades on valus ja läheb silma üle see valu ja pea valud on ka kohe platsis.
Mida ma tegema peaksin?
Vastust ootama jäädes Anneli Saaremaalt

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks pöörduda traumapunkti või haiglasse, et teha pildid näoluudest. Võimalik on sarnaluu mõra ja närviharu kahjustus.

Dr. Ain Pajos