käsi ei tööta 12.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, äkki oskate Teie nõu anda, kuidas edasi käituda. Mure järgmine: (jutt käib 26 a meesterahvast) 3 nädalat tagasi ärkas hommikul ja oli arvatavasti parema käe ära maganud. Käsi oli tuim ja pildus pinde (sõrmed ja randmest käsi ei liigu). Pöördus traumapunkti, sealt soovitati minna neuroloogi juurde. 5 päeva pärast sai neuroloogi vastuvõtule aja. Neuroloog kirjutas 5 B-vitamini süsti ja ütles, et see on viinameeste haigus !!! Hämmastav suhtumine. Ei mingeid juhtnööre, et mis siis saab kui süstid otsa saavad. Oletas, et taastub 5 päeva jooksul. Arvan, et käsi ju ise ei mõtle, et homme hommikust enam tööle ei hakka. Häda peaks kuskilt kõrgemalt pihta hakkama ikka. Süstid said tehtud, sõrmed hakkasid veidike haarama, aga randmest käsi ei allu absoluutselt. Täiesti lõtv st, et randmest kätt sirgu ei ole võimalik hoida. Perearst määras veel 5 B-vitamiinisüsti. Aga mitte midagi ei ole muutunud. Kuhu pöörduda ja millest selline käe mittetöötamine? Kas on ikka lootust, et käsi taastub?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tavaliselt tekib käenärvi kahjustus kui käsi jääb rippu üle kõva voodiserva ja on pikk ja sügav uni. Närv kahjustub surve tõttu vastu õlavarreluud. Paranemine on iseeneslik, kuid võtab aega mitu kuud. Soovitav on jätkuvalt teha harjutusi halvatud käe sõrmede ja randmega.
Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591