Selg ja jalg 09.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi tugev valu alaseljas, mis kiirgas jalga,
edasi valu pole olnud, aga parema jala varbal peaaegu ei saa seista (minimaalselt ainult) ja lonkan. Kompuuteruuringu vastus:
KT uuring lülisamba nimmeosast
L3/4 ja L4/5 lülivahemikud iseärasusteta.
L5/S1 lülidevahemik ahenenud, diskis dorsaalsel lubistused, esineb
lülivahediski mediolateraalne prolaps paremale lülivahemulgu suunas.
Kokkuvõte
Prolapsus disci i/v L5/S1 mediolateralis dex.

Öelge palun, mis mind TÕENÄOLISELT ees ootab? Tean, et otsuse teeb minu arst, aga arstiaeg on alles 2nädala pärast. Teadmatus, hirm ja mure on .

46aastane naine.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valu on selgelt vähenenud, siis paranemine tõenäoliselt jätkub. Jõud vähehaaval taastub, kuid võib võtta paar kuud. Kui esineb ka tuimustunne, siis see paraneb veel aeglasemalt.

Dr. Ain Pajos